קניית ספרים משומשים – יתרונות

ספרים משומשים מטעימים אותנו, שאהבנו אותם בראשונה , טעם של פעם. הם משיבים אותנו לאחור במנהרת הזמן  ומאפשרים לנו לחוות את שעות הקסם והפליאה שחווינו כאשר פגשנו את הספר בפעם הראשונה.

לרכישת ספרים משומשים יש יתרונות במישורים שונים. על פי רוב הם מוצאים במסגרת מבצעים וגם בלעדיהם במחירים מופחתים, מוזלים. הם מוצעים במרוכז בחנויות המוגדרות ומזוהות כחנויות לספרים יד שנייה.

ספר משומש אינו דומה למוצר משומש אחר. גם אם הוא מתבלה מעט מבחינה פיזית- התוכן נותר. הסיפור אינו  הולך לאיבוד. השיר אינו נמוג. המידע נותר, נגיש וזמין. ספר משומש עלול להתרפט אבל הוא אינו מתכלה.

ספרים עם ערכים

ספרים משומשים מכילים תוכן בעל ערך היסטורי, רגשי, תיעודי ועוד. כל אחד מוצא עניין אחר, אישי, בספרים בכלל ובספרים משומשים בפרט.

ניתן להעביר ספר משומש מיד ליד, מדור לדור – במיוחד כאשר מדובר בספרי לימוד. קנייתם חסכונית הרבה יותר מאשר קניית ספרים חדשים.

ספרים משומשים משמרים מהדורות ראשונותה של מקור ותרגום.  לחובבי ספר ולאוהבים להשוות נוסחים שונים, ספרים אלה הם אוצר בלוּם.

ספרים משומשים אינם ספרים שיצאו מהשוק. הם מעידים על המשך הביקוש להם. על-פי רוב  ספר משומש יכול להוות גם אוצר למחקר השוואתי בין נוסחים ומהדורות שונות. חובבי ספרים מושבעים מוכנים להשקיע זמן, מאמץ וגם לא מעט כסף כדי לרכוש ספרים משומשים.

כיום, כאשר מידע אין סופי נגיש וזמין ברשת האינטרנט, יש מי שזונחים את הספרים, אשר חיש קל הופכים בעיניהם לארכאים. תהליך קבוע ומואץ של העדפת המדיה הדיגיטאלית על המדיה המודפסת  הופך בתוך זמן קצר ספרים חדשים לספרים משומשים.

כפל המשמעות של  המושג –  ספרים משומשים.

הביטוי ספרים משומשים עשוי להשתמע לשתי פנים:  ספר שיש לו ביקוש רב ולכן הוא בשימוש שוטף ו – לעומת ו- ספר שגם אם לא יצא כליל משימוש, הוא כבר "משומש" ולכן אין לו ביקוש רב. מי שלא בהכרח מוציאים ישן מפני חדש יכולים לשוב וליהנות מהיצע עשיר ומגוון של ספרים משומשים האוצרים בתוכם עולמות ומלואם.

Article written by

Please comment with your real name using good manners.

Leave a Reply